Liceum Ogólnokształcące
im. Stanisława Wyspiańskiego

Adres: ul. Adama Mickiewicza 3
64-600 Oborniki

Kontakt: tel./fax (61)29-61-569
(0) 695 204 682
e-mail: dyrektor@lo.oborniki.info

DKN-NIEM

DKN, czyli Dyskusyjny Klub Niemieckojęzyczny to pozalekcyjna inicjatywa mająca na celu przełamanie barier w posługiwaniu się j. niemieckim, rozwijanie umiejętności a także dająca okazję do dyskusji na ciekawe, aktualne tematy. Grupa otwarta jest na wszystkie osoby mające coś do powiedzenia. Niebanalna, daleka od lekcyjnej forma, urozmaicona sceneria (od tradycyjnych kanap w sali 24 przez ławki przy fontannie po wypady do Manii Cafe) oraz swobodna atmosfera w połączeniu z ciekawymi i budzącymi emocje rozmowami sprawiają, iż czasami tracąc rachubę czasu musimy ulec jedynie zniecierpliwionym paniom sprzątaczkom... 

Do klubu należą uczniowie zarówno 1,2 jak i 3 klas z profili tak humanistycznych jak i ścisłych co przyczynia się do urozmaiconego i zróżnicowanego spojrzenia na różne tematy. Opiekunem grupy, a zarazem jednym z dyskutantów prowokujących do poruszania aktualnych tematów jest prof. Adam Krasicki.

Każdy znajdzie tu temat dla siebie, a istniejące różnice językowe są nawet powodem do lepszej integracji - przecież trzeba się porozumieć, jednak pamiętając o zasadzie 'nur Deutsch'. No ale w końcu, czy istnieje lepszy sposób nauki niż przez praktykę...?   

Założyciele AK i AC, A.D. 2009