Liceum Ogólnokształcące
im. Stanisława Wyspiańskiego

Adres: ul. Adama Mickiewicza 3
64-600 Oborniki

Kontakt: tel./fax (61)29-61-569
(0) 695 204 682
e-mail: dyrektor@lo.oborniki.info

O bibliotece

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Godziny otwarcia w roku szkolnym 2012/2013

 poniedziałek - piątek 7,50 do  14,00 

O Bibliotece

 
Biblioteka szkolna dostarcza informacji i pomysłów, które są podstawą satysfakcjonującego funkcjonowania w społeczeństwie edukacyjnym. Wyposaża uczniów w umiejętność uczenia się przez cale życie i rozwija wyobraźnię, przygotowuje do roli odpowiedzialnych obywateli.
                                                                              /Manifest Bibliotek Szkolnych UNESCO/

Biblioteka Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach zajmuje dwa pomieszczenia, w których mieści się czytelnia i wypożyczalnia.
Przestronna czytelnia, z 26 miejscami do pracy, posiada wydzielony księgozbiór podręczny zawierający encyklopedie ogólne i przedmiotowe, słowniki języka polskiego i języków obcych, albumy malarstwa itp. W drugim pomieszczeniu znajduje się wypożyczalnia i Szkolne Centrum Multimedialne, w którym do dyspozycji uczniów są 4 komputery z dostępem do Internetu i drukarka ze skanerem.

W bibliotece znajduje się ok. szesnaście tysięcy woluminów. Księgozbiór biblioteki jest skomputeryzowany i obsługiwany przez program MOL Optivum.
Gromadzimy literaturę z zakresu wszystkich dziedzin wiedzy. Większość księgozbioru naszej biblioteki jednak stanowi literatura piękna. Posiadamy wszystkie obowiązkowe i nadobowiązkowe lektury szkolne dla klas licealnych. Poza licznymi pozycjami z klasyki literatury  pięknej polskiej i obcej posiadamy również interesujące utwory  współczesnej prozy, w tym nagrody literackie Nike, książki noblistów, a także reportaże literackie, wspomnienia i opowieści biograficzne.

W bibliotece udostępniamy również  czasopisma o tematyce interesującej uczniów i nauczycieli.
Posiadamy aktualne informatory o szkołach wyższych i kierunkach studiów.
Zapewniamy opiekę i miła atmosferę w trakcie korzystania z naszych zbiorów oraz pomoc w zakresie wyboru lektur, z uwzględnieniem zainteresowań czytelniczych, jak również w przygotowaniu do matury z języka polskiego.